Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Adwentu 2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela adwentu nosi nazwę Gaudete – czyli Radujcie się. Zachęca nas ona do radości z powodu bliskiego już przyjścia Pana. Jednocześnie pyta nas czy jesteśmy gotowi na Jego przyjście. Aby dobrze przeżyć Święta Bożego Narodzenia, trzeba podjąć wysiłek duchowego przygotowania się do nich poprzez spowiedź świętą i osobista modlitwę.
  2. Spowiedź święta, dzisiaj i w tygodniu przed każdą Mszą św. Gorąco prosimy was Siostry i Bracia aby nie zostawiać spowiedzi na ostatnią chwilę. Ten moment zostawmy dla wszystkich, którzy przyjadą na Święta z różnych części świata i będą chcieli skorzystać z Sakramentu pojednania. Ponadto  informujemy , że w piątek po południu i w sobotę przez cały dzień, wszyscy księża będą spowiadać w Dąbrowie Tarnowskiej. Jeżeli ktoś planuje spowiedź w tych dniach prosimy kierować się do Dąbrowy. W piątek i sobotę w Dąbrowie Tarnowskiej będą spowiadać wszyscy księża z Dekanatu.
  3. Dzisiaj w naszym Sanktuarium o godz. 14.00  odbędzie się Dzień skupienia dla narzeczonych.
  4. Składka dzisiejszej niedzieli zostanie przeznaczona na stworzenie w naszym Sanktuarium Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu, jako wotum Parafii na 80 rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Odporyszowskiej. Za złożone ofiary składamy gorące podziękowania. Bóg zapłać.
  5. Dzisiaj również zaczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Obejmijmy rodziny naszej Parafii szczególną modlitwą prosząc aby były wspólnotami prawdziwej miłości i świętości. Prośmy o oddalenie od naszych rodziny plagi pijaństwa, sporów i duchowej oziębłości.
  6. W przyszła niedzielę będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Postarajmy się aby miała ona oprawę prawdziwie chrześcijańską. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin, a potem złóżmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Po Wigilii śpiewajmy kolędy. Niech ten wieczór będzie czasem prawdziwej miłości i pokoju. W tym dniu nie stawiajmy na naszych stołach alkoholu, aby nie niszczyć sakralnego wymiaru tego świętego czasu. W przyszłą niedzielę ze względu na Wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 . Pasterkę odprawimy o godz. 24.00.
  7. W kiosku parafialnym można nabyć jeszcze Opłatki oraz świecę caritas na stół wigilijny.
  8. Roraty odprawiamy o godz. 6.30 i 17.00 . Przed pierwszą Mszą roratnią zapraszamy do śpiewu Godzinek.
  9. W Tygodniu :
  • Poniedziałek, 18.12 – zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30
  • Środa, 20.12- Nowenna do Matki Bożej Odporyszowskiej o godz. 16.30, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
  • Piątek, 22.12 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz.16.30
  1. Przed kościołem Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny oraz prasę katolicką.
  2. Modlitwa w intencji zmarłych parafian.

Parafia Rzymskokatolicka Oczyszczenia NMP

Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej

Odporyszów, Plac Kościelny 1, 33-240 Żabno
    Księża Misjonarze, tel. +48 (14) 645-69-84 / 645-56-35