OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  WNIEBOWSTĄPIENIE  PAŃSKIE – 28.05.2017 r.

1.  Cała Społeczność Szkoły Podstawowej w Sieradzy serdecznie zaprasza na Piknik Rodzinny „ Bo jak nie my , to kto…”, który odbędzie się  w dniu dzisiejszym 28.05.2017 r.- w godz. od 15.00 do 20.00. Piknik rozpocznie się Mszą św. o godz.15.00 odprawioną na boisku szkolny– Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na dofinansowanie wycieczek dla dzieci.
  2. Informujemy, że w przyszłym roku I Komunia św. w naszej Parafii odbędzie się tydzień przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego czyli 13 maja. Do komunii przystąpią dzieci klas II i III.
  3. Do środy nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30 i 20.30 a w niedzielę o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W ramach nabożeństwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
  4. W nowym tygodniu:
    • Poniedziałek, 29.05 – wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej, dziew.
    • Środa, 31.05 – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu nowenna do Matki Bożej Odporyszowskiej w ramach nabożeństwa majowego o godz. 17.30;
    • Czwartek, 01.06 – pierwszy czwartek miesiąca  – wspomnienie św. Justyna, męcz.   W tym dniu obchodzimy Dzień Dziecka . Wszystkim dzieciom życzymy , aby ich dzieciństwo było szczęśliwe i aby w swoim wnętrzu na  zawsze zachowały dziecięcy zachwyt i szczerość . Niech nie zabraknie wam nigdy miłości waszych rodziców i poczucia bezpieczeństwa.
    • Piątek 02.06 – pierwszy piątek miesiąca, spowiedź św. rano od 6.30 do 7.30 , a po południu od godz.15.30 do 18.00 . Dodatkowa Msza św. o godz. 16.00. W tym dniu księża odwiedzą chorych z Komunią świętą od godz. 8.00
    • Sobota, 06 –pierwsza sobota miesiąca ,   wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy , męcz. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo fatimskie , na godz.8.30
  5. Nabożeństwa czerwcowe rozpoczniemy od czwartku i będziemy je odprawiać o godz. 17.30 w dni powszednie oraz o godz. 16.30 w niedziele i święta.
  6. Jak informowaliśmy doroczny Odpust na uroczystość Zesłania Ducha Świętego i ku czci Matki Kościoła w naszym Sanktuarium, rozpocznie się  w przyszła sobotę 03.06,  mszą św. o godz. 18.00. Wcześniej zapraszamy na nabożeństwo  różańcowe o godz. 17.30 .  Program Odpustu wywieszony jest w gablotkach. W Sobotę wieczór  zapraszamy na Czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się o godz. 20.30 . Na zakończenie Czuwania o godz. 23.00 odprawimy Mszę św. wigilijną.
  7. W niedzielę i Poniedziałek Msze św. odprawiamy wg. porządku świątecznego czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00 , nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30 i Msza św. wieczorna o godz. 17.00
  8. Zapowiedzi przedślubne… – w gablotkach.
  9. Polecamy prasę: „Gość Niedzielny”, a w obecnym numerze warto przeczytać art. pt. „Zakochane dzieci”, czyli o tym czego mogą nas nauczyć mali mistycy – 10 letnia Hiacynta i 11 letni Franciszek, kanonizowani przez ojca św.   Zachęcamy do dobrej lektury.