Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą 2017 r.

 1. Z racji przypadającego wczoraj Dnia Edukacji Narodowej naszym Nauczycielom , Wychowawcą i Pracownikom Oświaty  składamy najlepsze życzenia. Życzymy wielu sił oraz   radości i satysfakcji wychowaniu dzieci i młodzieży, do odpowiedzialnego życia w społeczeństwie i rodzinie. 
 2. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy przez cały październik w niedziele i święta ogodz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30
 3. Dzisiaj w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych o godz. 14.00
 4. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby remontowe Parafii. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
 5. W przyszłą niedzielę 22 października 2017 r. tradycyjnie  wyruszamy z różańcem w ręku do Krzyża jubileuszowego w Olszynach. Zapraszamy was siostry i bracia do włączenia we  wspólną modlitwę w czasie której będziemy za przyczyną Matki Najświętszej powierzać naszą  Ojczyznę i Polaków ,  młodzież i dzieci oraz modlić się o pokój na świecie i zgodę w naszych rodzinach. Początek o godz. 14.00 przy Szkole Podstawowej w Sieradzy. Zapraszamy mieszkańców   Sieradzy, Fiuku, Olszyn, Piasków, Chorążca, ale i mieszkańców Laskówki Wielopola i Odporyszowa.
 6. W nadchodzącym tygodniu:
 • Poniedziałek 16.10 – przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w tym dniu będziemy przeżywać 39 rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na papieża. Za dar jego pontyfikatu dziękować będziemy podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.30
 • Wtorek 17.10 – wspomnienie. Św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
 • Środa – 18.10 – święto św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Łukasz Sztorc . Ks. Łukaszowi składamy najserdeczniejsze życzenia , prosząc Pana Boga o liczne łaski potrzebne mu w jego kapłańskiej posłudze. W sposób szczególny będziemy modlić się za ks. Łukasza podczas Nowenny do Matki Bożej Odporyszowskiej o godz. 16.30 i Mszy św. o godz. 17.00
 • Piątek – 20.10 –wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.
 • Sobota- 21.10 – wspomnienie św. Jakuba Strzemię, bpa.
 1. 10 listopada 2017 r. w Centrum Kongresowym przy ul. Marii Konopnickiej 17, w Sali Audytoryjnej odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych zatytułowany „ Narodowi i Ojczyźnie”. Patronat honorowy nad koncertem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Koncert poprowadzi pani Anna Dijuk – Bujak i pan Jarzy Zelnik. Podczas koncertu wystąpią: Chór Mariański pod dyrekcją p. Jana Rybarskiego, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagielońskiego  Słowianki  pod dyrekcją Marii Wolff Zdzienickiej, Krakowska Młoda Filharmonia – Orkiestra Symfoniczna  – Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza pod dyrekcją Rafała Karczmarczyka. Parafia organizuje  wyjazd na powyższy koncert. Ilość miejsc jest ograniczona. Cena biletu wraz  przejazdem wynosi 65 zł . Zainteresowani mogą się zapisywać w zakrystii do dnia 22 października 2017r. Wyjazd o godz. 15.45, powrót około godz. 22.00 
 2. Urząd Miejski w Żabnie informuje, że w dniach 16 i 17 października bieżącego roku w miejscowościach Fiuk, Sieradza, Chorążec, Odporyszów zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz opon. Opony samochodów osobowych sprzed posesji będą zabierane w ilości do 8 sztuk, w przypadku większej ilości należy dostarczyć je we własnym zakresie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Niedomicach. Wszyscy zainteresowani proszeni są wystawienie odpadów wzdłuż ulic według harmonogramu do godz. 8.00.
  Fiuk , Sieradza i Chorążec – 16 października do godz. 8.00, Odporyszów  17 października również do godz. 8.00 . Gmina prosi o dokładne przestrzeganie harmonogramu, gdyż odpady wystawione przed posesje w innym terminie nie będą odebrane.
 3. Burmistrz Żabna zaprasza do udziału w akcji mającej na celu rejestrację w bazie potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Zgłoszenia można dokonać w dniach 21 i 22 października od godz. 9.00 do godz. 17.00 w Centrum Stomatologii, znajdującym się w Galerii w Żabnie przy ul. Tarnowskiej 121.
 4. Kartki na wypominki listopadowe i roczne zostały wyłożone z tyłu kościoła i przy wyjściu oraz  przy ołtarzach bocznych. Prosimy aby kartki wypełniać czytelnie – drukowanymi literami celem uniknięcia pomyłek podczas odczytywania.  
 5. Przed kościołem Ministranci rozprowadzają „ Gościa Niedzielnego” ,zachęcamy do lektury.
 6. Modlitwa w intencji zmarłych i w intencjach sprawowanej Eucharystii.