Wyposażenie sklepów cukierniczych

Sklepu cukiernicze mają inne potrzeby wyposażenia niż sklepy ogólnospożywcze. W aranżacji tego typu przestrzeni bardzo ważne są lady chłodnicze cukiernicze, meble piekarnicze i cukiernicze szafy chłodnicze. W przeciwieństwie do sklepów ogólnospożywczych niepotrzebne są metalowe wózki sklepowe. Wbrew pozorom wyposażenie sklepów cukierniczych i piekarniczych nie jest przeznaczone tylko dla małych punktów sprzedażowych, lecz również dla sklepów wielkopowierzchniowych, w których prowadzona jest sprzedaż pieczywa i wyrobów cukierniczych.

Jakie meble do sklepu cukierniczego i piekarni?

Jednym z mebli must have w takim miejscu są regały piekarnicze z dedykowanymi półkami i koszami. Ten rodzaj mebli świetnie sprawdzi się zarówno w małym punkcie sprzedażowym, jak i dużym markecie. Meble piekarnicze wykonane są z wysokiej jakości drewna, dzięki temu są łatwe w utrzymaniu czystości, a wyeksponowane na nich pieczywo prezentuje się bardzo efektownie. W zależności od dostępności miejsca z mebli piekarniczych można tworzyć rozbudowane systemy. W regałach mogą znajdować się kosze wiklinowe, które ułatwiają przechowywanie i ekspozycję pieczywa. Regały na pieczywo wyposażone są bardzo często np. w podświetlenia czy listwy z cenówkami.

Wyposażenie sklepów cukierniczych w cukiernicze szafy chłodnicze i lady chłodnicze cukiernicze

Cukiernicze szafy chłodnicze i lady chłodnicze cukiernicze są obowiązkowym elementem wyposażenia zarówno w małych, jak i dużych punktach handlowych, w których niezbędne jest przechowywanie tortów, czy innych wyrobów cukierniczych wymagających przechowywania w warunkach chłodniczych. Najczęściej wyposażone są w podświetlenie, dzięki temu produkty są lepiej wyeksponowane.

Wyposażenie sklepów cukierniczych – aranżacja

Wyposażenie punktu cukierniczego w odpowiednie meble, to już połowa sukcesu. Jednak, aby przyniosło zysk powinno być odpowiednio ulokowane na hali sprzedaży. Niezależnie, czy jest to punkt wolnostojący, czy jest to punkt przyścienny to rekomendujemy zastosowanie poniższych sposobów:

  • na niewielkich powierzchniach zalecamy stosowanie mebli przyściennych
  • do sieci hiper i supermarketów zalecamy stosowanie kombinacji mebli przyściennych i lad chłodnicze cukierniczych oraz metalowe wózki sklepowych.